Prvi časopis na Gorenjskem je izšel leta 1900, imenoval se je Gorenjec in še danes Gorenjskemu glasu mnogi pravijo Gorenj’c. Gorenjski glas ima več kot sedemdesetletno tradicijo, prva številka je izšla oktobra 1947 z imenom Naše delo, že po letu dni se je časopis preimenoval v Gorenjski glas. Vsi stari časopisi so danes dostopni v spletnem časopisu www.gorenjskiglas.si.
Gorenjski glas je pokrajinski časopis, izhaja dvakrat tedensko, od torkih in petkih, v nakladi sedemnajst tisoč izvodov. Gorenjski glas je prva izbira bralcev in oglaševalcev, ko razmišljajo o Gorenjski. Na prvem mestu je po branosti, nakladi, geografski razpršenosti in deležu stalnih naročnikov. Gorenjski glas je verodostojen časopis, politično nevtralen, pozitivno naravnan, napreden časopis z največ novicami iz vseh koncev Gorenjske ter s pomembnimi in zanimivimi novicami oziroma povzetki dogajanj od drugod, tradicionalno je prisoten med slovensko manjšino na avstrijskem Koroškem.
V zadnjih dvajsetih letih je postavil mrežo lokalnega tiska na Gorenjskem, ki ga sestavlja že 24 prilog v časopisni in revijalni obliki, njihova periodika je različna – od štirinajstdnevnikov do letopisa. Največ bralcev dosežejo lokalni časopisi in revije, ki so razposlane v vsa gospodinjstva posameznih občin in priloženi Gorenjskemu glasu: Kranjčanka, Jeseniške novice, Kamničan-ka, Loški glas, Deželne novice, Loške novice, Zgornjesav’c, Kranjske novice.
Časopisno dejavnost dopolnjuje s sodobnimi, elektronskimi mediji in z dejavnostmi, ki se navezujejo nanjo, tako nekaj let že deluje turistična agencija in športno društvo. Vključuje se v evropske projekte in v okviru čezmejnega sodelovanja Interreg Slovenija-Avstrija poteka že drugi projekt, ki se posveča literarni dediščini Karavank.
Družba Gorenjski glas, d.o.o., Kranj je v lasti sedanjih in nekdanjih sodelavcev, kar prispeva k boljšim poslovnim rezultatom.